| anonimgirl98 a întrebat:

Buna TPU..Am si eu o mica mare problema..Luna aceasta implinesc 14 ani.Acum cateva luni bune(4 sau 5 nu tin minte exact) mi-a venit prima menstruatie, care a durat doar 2-3 zile. Dupa cateva luni, mi-a venit din nou, dar dupa vreo 3 saptamani mi-a venit iar.Luna urmatoare(adica aceasta) mi-a venit regulat, la acelasi interval de zile, insa acum mi-a venit din nou, dupa 2 saptamani.Ce se intampla, am vreo problema? Oricum o sa trec si pe la medicul ginecolog, dar vreau sa stiu si parerea voastra, daca ati trecut si voi prin aceasta problema.Va rog, seriozitate, am vorbit si cu mama mea si mi-a zis ca e posibil sa fie neregulat sau chiar ceva mai grav..Va rog, ajutati-ma.Mentionez ca am si o infectie jos.Dau funda la cel mai folositor raspuns.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se reguleaza menstruatia, nu are legatura cu infectia.
Cand esti pe rosu elimini si bacteriile o data cu sangele.
Oricum o sa mai dureze ani pana sa ti se reguleze ciclul in mod natural. nu trebuie sa te sperii, doar curatate cat de des posibil.

3 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Se regleaza dupa doi ani.E normal.

| Maryuk해바라기 a răspuns:

La inceput e ceva normal sa nu fi regulat...nu ai nici macar un an.Nu esti singura persoana care patesc asa. Organismul nu este o masinarie, sunt putine fete care au o data fixa si mereu se se respecta acea data. Este probabil sa fie si de la infectie(o infectie vaginala poate fi din cauza dereglarilor hormonale care duc si al o menstruatie neregulata)
Un medic ginecolog are raspunsul cel mai bun la intrebarea ta

Multa sanatate!

| NoHope10 a răspuns:

Si eu am patit asa. Am mers la ginecolog si mi-a dat niste pastile si o crema.Nu iti face griji nu poate fi nimic grav. Mai bine sa mergi la ginecolog cat mai repedebig grin