| corina6859 a întrebat:

Buna TPU am si eu o mica problema.

Sani mei sunt inegali.

Dreptul este mult mai mare ca stangul.

Va rog mult ajutati-ma, am 14 si de la 12 am spera ca vor fi egali dar deja încep sa ma cam tem pentru ca a trecut ceva vreme si cel drept a mai crescut iar cel stang a crescut foarte putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Sanii au diverse forme si marimi si se dezvolta diferit. Nu te ingrijora daca unul este mai mare decat celalalt.Vor avea cam aceiasi marime cand pubertatea se va incheia. Foarte multe femei au sanii putin diferiti ca marime pentru tot restul vietii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU ai de ce să te îngrijorezi : la majoritatea fetelor/femeilor sânii sunt asimetrici ( adică NU sunt la fel ca mărime/poziţie )!

Eşti aşa cum te-a lăsat Dumnezeu, iar dacă te vei uita la alte fete/femei vei observa aceeaşi situaţie.

Fi liniştită : cine te place, te place aşa cum eşti!

| Dannet a răspuns:

Sincer e cam normal..adica multe femei au sanul drept mai mare decat sanul stang, datorita inimii.dar sunt situatii si invers.Nu te panica prea tare, esti inca in crestere si se vor mai modifica pe parcurs.

| paiubogdan95 a răspuns:

Toate fetele au asa nu ai dc sa iti faci griji, oricum poti sa faci si un control daca e happy