| Apokales a întrebat:

Am o curiozitate si o mica problema in acelasi timp :
Cum pot realiza simetria grupelor musculare? ( spre exemplu umarul stang este mult mai dezvoltat decat dreptul, bratul drept este mult mai mare decat stangul si aceiasi problema si la pectorali )

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Simplu. lucrand mai mult. corpul pe axa dreapta-stanga nu este simetric. orice ai face, nu va fi perfect la fel niciodata. aceeasi problema o am si eu la trapez. cel drept e mult mai mare ca cel stang (gen diform). incerc 1 exercitiu cu repetari normale, altul izometrie. ambii rezista la fel, deci deficitul e doar fizic nu si dpdv al fortei. deci aia e. lucrezi mai mult, se vor alinia