| CosminBoss22 a întrebat:

Buna TPU,am si eu o problema, acum o saptamana am cumparat o trambulina si am sarit si eu destul de mult in ea si de atunci ma doare spatele foarte tare, poate ca imi trecea daca stateam si nu mai faceam efort fizic o perioada de timp dar eu de 2 saptamani m-am apucat de exercitii pentru abdomen si nu m-am lasat pentru ca as fi pierdut abdomenul pentru care m-am chinuit o perioada de timp, intr-adevar unele exercitii nu le fac pentru ca au nevoie de spate si nu pot sa le fac, ce pot da fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! Acum iei o pauza si cand iti revii te re-apuci de exercitii fizice, fara trambulina.
Trambulina va fi introdusa dupa jumatate de an, de cand ai re-incep exercitile, ca muschii spatelui sa fie deja fortificati si sa nu mai doara.

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

E foarte logic, fiindca ai solicitat coloana prin foarte multe vibratii. Este evident ca asta nu face bine unei coloane uzate, incercate. Daca mai ai si operatie (pe romaneste) ai pus-o de polenta.
Stai usor cu saritul si pana atunci fa niste usoare elongatii pentru coloana.

| CosminBoss22 explică (pentru anonim_4396):

Am o aplicatie pentru exercitii de abdomen si acolo am si v-up, superman, plank, sa ma ridic de 20 de ori si multe altele adica in jur de 20 de minute pe zi