| Piikaa a întrebat:

Am si eu o problema. Am 1.63 si 57 kg! Nu arat bine, mie nu imi place si vreau sa mai slabesc 6-7 chiar 8 kg! Cum as putea sa slabesc repede? puppy dog eyes. Pot renunta la paine, paste fainoase sucuri acidulate, apa minerala si dulciuri! Am mai avut si o problema acum 3 luni, am avut inceput de gastrita si de fapt inca o am pentru ca nu trece niciodata doar ca nu ma mai doare stomacul acum dar trebuie sa am grija ce mananc! Gastrita am obtinuto ca sa spun asa pentru ca nu mancam din aceeasi cauza, ca vreau sa slabesc! Spuneti-mi ce pot sa fac sa slabesc usor, mult si fara sa apara complicatii cu gastrita sau altele!
Multumesc anticipat!
Dau fundita.
Scuzati categoria dar stiu ca aceasta este foarte accesata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| negat1ve a răspuns:

Renunta la ce ai zis tu ca poti renunta si aduaga putin sport! Chiar si 30 de minute pe zi sa stii ca te va ajuta foarte mult! Incearca sa mananci des si cate putin, dar evita sa mai manaci dupa ora 19:00! Cel putin eu asa am slabit...acum poate depinde si de fiecare organism. Sper ca te-am ajutat, bafta!

| GeorgeH17 a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa mergi pe jos din ce in ce mai mult. sa mananci dupa un program fix (la ora 8-mic de jun bogat, la 13 pranzul supe sau ciorbe fara paine daca se poate si la cina iaurt dar fara fructe, eventuala daca se poate din ala de la tara in oala de lut) si sa nu mananci ciocolata sau glucoz sa nu bei energizate(ciocolata in cantitati foarte mici pentru energie energizante si alte porcari de genu sa nu te atingi)sa mananci fructe cat de multe inter mese(citrice si mere verzi). iti spun din propria exterienta si eu am fost cam ca tine dar s-a stricat bikla si a trebuit sa merg pe jos.
daca respecti sfatul meu nu vei da prea mult joc dar vei creste mult in inaltime si nu se va mai cunoaste nimc. toci cand ma vad nu ma mai recunosc. mama e plecata in strainatate cand a venis nu ma recunoscut langa ea la aeroport.

| Phoenix231 a răspuns:

Da ce vrei sa ajungi bat? Ce naibi greutatea a este foarte buna... si sa slabesti 8 KG pfoi pai ajungi la fel ca soricelul Jerry...

| Deea_3292 a răspuns:

Incearca cu dieta Dukan...este usoara si poti slabi 14 kg in doua luni..mai faci si putin sport si o sa fii perfectabatting eyelashesFunda?

| LarmesNoir a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa postezi aici, In al doilea rand trebuie sa-ti faci un progam corect de alimentatie si sport, cu o dieta rapida slabesti repede si nesanatos si te vei ingrasa inapoiwinking In concluzie iti recomand sa ai ore regulate de mese si sa nu mananci multe dulciuri si seara dupa ora 6happy. Informatii mult mai complexe gasesti si pe google. Baftawinking