| Dells a întrebat:

am si eu o problema.Am 19 ani, fumez cam de 3 ani si simt o stare asa de durere in piept care apare si dispare dupa 3-4 secunde de cateva ori pe zi.Problema este ca am putina febra.Mentionez ca imi cresc maselele de minte si in zona accea daca ating ma deranjeaza foare rau.Este sensibila zona aceeea.
Am facut bronsita de de la tuse am avut o iritatie de plamani care m-a tinut 30 de secunde.Ma dureau plamanii rau...A trebuie sa imi tin respiratia si am scapat...
Nu am fumat in perioada accea.
Se poate ca starea de febra sa fie de la masele de minte?
Imi este frica sa nu am cancer sau ceva la plamani.
Nu vreau comentarii idioate.Gen " pai de ce fumezi daca iti faci rau etc
Se poate sa am cancer sau o simpla raceala si de la vremea de afara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu degeaba scrie pe pachetele de tigari ''Fumatul dauneaza grav sanatatii''
Revenind la problema ta, cel ce iti poate da un raspuns clar este medicul.Cum vad ca deja te-ai panicat cu privire la diagnostic ar fi bine sa ajungi la doctor cat mai repede.

| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi o raceala suprapusa pe vremea (ceata, ger) sau o reactivare a bronsitei. Ia antitermice, bea ceai de cimbru cu miere si cel mai important : LASA TIGAREA>

| DyDy85 a răspuns:

Eu cred ca e o raceala de la vreme si iti zic sa mergi la medic sa iti prescrie un tratament si stai, tu fumezi de la 16 ani?!