| Ionut46523 a întrebat:

Am o problema ..deci fumez de 5 luni si am facut recent o bronsita. Am fost la doctorul de familie mi-a facut un control si atat mi-a zis ca am bronsita. Tin sa precizez ca aveam tuse seaca dar febra nu am fafut niciodata.Dar tot am o durere in zona plamanului drept care iradiaza la bratul stang. Oare poate fi ceva de care sa ma tem? Sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bronsita este o afectiune de care sa te temi. Daca ai facut-o, nu vei mai putea sa scapi de ea pana nu te lasi de fumat. Ea iti va degrada plamanii incet, pana vei ajunge sa nu mai poti respira

| untu a răspuns:

Daca ai facut o bronsita, trebuie sa renunti o perioada la fumat pana sa te vindeci! Sa bei o infuzie de cimbru! Ce fel de bronsita ai? Acuta sau cronica? http://www.click.ro/utile/sanatate/infuzia-de-cimbru-vindeca-bronsita

| Betty12345678 a răspuns:

Tot ce simti e din cauza bronsitei, iti spunea medicul daca era si altceva.

| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 a răspuns:

Totul e din cauza bronşitei..Fii fara grija