| Dru a întrebat:

Am si eu o problema. Am acnee pe obraji. am fost la diferiti dermatologi, am baut nu stiu cate ceaiuri, m`am dat cu nu stiu cate creme... cred ca am facut tot posibilul ca sa-mi treaca. insa nu-mi trec decat atat timp cat fac tratament, dar dupa ce opresc tratamentul apar iar. Dati-mi si mie niste sfaturi va rog, ce as putea sa fac ca sa scap de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci tratamente până la vârsta de 18 ani ca ulterior să faci o terapie cu lumină pulsativă.
Sănătate şi un ten curat.
Pa, pa.

| mihaibrasov a răspuns:

Acneea vine din excesul de sebum generat de piele. Eu iti recomand o chestie simpla si care nu implica niciun risc : Spala-te la fiecare 2 ore cu apa rece pe fata (fara nimic altceva) insistand putin. Vei elimina astfel eficient excesul de sebum. Sa-mi zici daca a functionat (s-ar putea sa nu mearga, dar ce ai a pierde?).

| QuadruplePersonality a răspuns:

Incearca sa faci o consultatie completa. E posibil ca acneea sa fie provocata din alta cauza. De'geaba de ocupi de acnee daca nu incerci sa vezi de unde provine si sa tratezi. O prietena avea foarte multe cosuri din cauza unei probleme la ovare. Deci verificate complet si tu.

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metoda Bonus
Cum sa scapi de acnee definitiv, dupa doar o noapte

Te speli pe cu sapun Protex.
Lasi sapunul sa se usuce.
Dai cu Propolis.
Apoi intinzi o usoara masca cu pasta de dinti

O sa se usuce imediat. O singura noapte si gata.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut o problema asemănătoare, am avut coșuri pe tot corpul aproape. pe obraji, pe gat, toata fata, pe piept, etc
Am scăpat de coșuri si puncte negre după ce am găsit un doctor foarte bun care mi-a dat un tratament anti-acnee eficient.

Medicul mi-a dat sa îmi cumpăr tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation

Pe lângă creme mi-a zis sa schimb săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai si sa mă spăl pe corp.
La mine efectele au început sa apară in câteva zile, …la început coșurile si punctele negre au început sa se usuce si apoi treptat au dispărut complet.
Daca încă ai probleme si nu ai reușit sa scapi de coșuri te sfătuiesc cu ceea mai mare încredere sa cauți produsele