| OaNaDouaPuncteIcs a întrebat:

Buna TPUcryingAm si eu o problema, dar va rog sa nu radeti de ea!
Deci eu am 10 ani.Deci sanii mei sunt inca in dezvoltare.Ieri,din greseala m-a lovit cineva cu pumnul la sanul drept si am cazut jos de durere.Si acum ma doare.
Mie mama mi-a explicat ca sanii mei sunt in dezvoltare si nu are nimeni voie sa ma loveasca.
Deci acum cand pun mana pe sanul lovit il simt ca o piatra.
Ce as putea sa am?
Lovitura afecteaza cu ceva cresterea sanului?
Dau funda urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BubbleRO a răspuns:

Si eu am patit asta.mie nu mi s-a intamplat nimic.depinde de organismul fiecaruia.Eu iti sugerez sa mergi la un medic.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E adevarat ca loviturile la san sunt dureroase si se vindeca greu. Pune comprese reci si iti va trece in maxim 10 zile. Nu iti va afecta cresterea sanului.

| EmaS a răspuns:

Sunt unele intamplari neplacute cand o femeie sufera un accident fie la o varsta frageda cand sanii sunt inca in formare, fie la maturitate cand glanda mamara este complet dezvoltata. Aceste lovituri se pot intampla oriunde: la sala de sport cu o minge, in mijloacele de transport in comun in dreptul aparatului de compostat, in acte de violenta, in cazaturi, accidente de masina etc. Daca persista durerea, fugi la doctor.

| Draagos a răspuns:

Da.sanul ala o sa iti ramana asa rolling on the floor) si celalt o sa creasca mare :X laughing)

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

S-ar putea sa fie totul bine, se mai intampla... totusi, mergi la medic!

| byby54 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine, dar din cate stiu nu cred ca ai putea pati nimic si nu iti afecteaza cu nimic sanul asa ca stai fara griji

| David VIlla a răspuns:

Lol nu n-are nimica si mie mi s-a intamplat de multe ori si n-am patit nimica