| Alice10291 a întrebat:

Hei, la 12 ani poate aparea cancerul la san? Nimeni in familie nu a avut asa ceva.
Mentionez ca dimineata cand ma trezesc incepe sa ma doara sanul drept cam 1 min sau cand ma pun in pat pe burta.
Sanul drept e putin mai mare ca cel stang, si putin mai "rosu".
Simt ceva ca o "minge" extrem de mica, care o localizez foarte greu pe sanul drept.E spre brat, adica la marginea sanului.
E vreun motiv pentru care sa ma ingrijorez? Mentionez ca sanii mei sunt destul de dezvoltati.
*scuze de intrebare*
Dau funda, urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Stai linistita draga mea! Se intampla ca esti in crestere si e normal ce ti se intampla...

| aXy99 a răspuns:

Cred ca poate aparea la orice varsta, dar nu incerca sa te diagnostichezi singura. Sunt sigur ca nu e cancer, durerea aia este normala.

| Alice10291 explică:

Am uitat sa mentionez ca nu ma dor tot timpul, ci doar cand se apropie acea "perioada a lunii"