| melyyy a întrebat:

am si eu o problemasad de 5 zile ma tot doare maseaua( plombata anul trecut) am luat aulin si imi amelioreaza durerea in ziua respectiva dar a doua zi incepe sa ma doara iarsad ce sa fac? fundita:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Du-te la stomatolog. sigur caria nu a fost curatata bine iar acum recidiveaza... nu mai sta sub efectul calmantelor ca nu rezolvi nimic. caria se formeaza oricumhee hee si in plus nu e mare lucru, iti scoate plomba, curata caria si plombeaza la loc.

| Lolo666 a răspuns:

Salut! Poate fii o infectie... Cel mai bine du-te la dentist sa iti faca o radiografiebig grin

| Mirelusha a răspuns:

Poi ce stai asa acasa? Te plangi de durere.
Du-te la medic, sigur o sa-ti faca ceva!
Bafta!