| MIRUNALOVE3 a întrebat:

De câteva zile a început sa ma doara una dintre masele... Chestia e ca ea este plombata recent... In primele zile nu am avut nicio problema, nu a durut deloc. Ce poate fi? Am luat si niste Nurofen, ca e antiinflamator, degeaba. Si gingia s-a umflat destul de rau. Asta a fost prima mea carie, in rest am dintii albi, sanatosi. Dati-mi niste sfaturi! Orice! Va rog! Ma doare foarte rau! Si stiti cum e, durerea de măsea e insuportabila. Am uitat sa precizez, am fost la dentist cand m-a apucat durerea si a zis sa iau doar pastile, ca e doar imflamata putin si in 2 zile imi trece. Ei bine au trecut mai mult de 2 zile, am luat si pastile, si totusi ma doare din ce in ce mai rau. crying
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te din nou la medic dacă te doare din ce în ce mai rău.
Să îți dea alte pastile.

| Robeeert1 a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat așa mai demult și problema a fost că mi-a murit nervul sub plombă și făcuse infecție, din cauza asta am făcut 10+ ședințe de curățare care au costat 1500+ lei. Sper să nu ai aceeași problemă dar dacă durerea continuă încă 1/2 zile du-te la stomatolog. Dacă îți zice că nu ai nimic du-te la alt stomatolog, nu toți știu ce fac din păcate.

| Anonymus123123 a răspuns:

Du-te inapoi la stomatolog, el o sa stie ce sa faca