| KingOfShadow a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema de curand a inceput sa ma usture peni*** si au inceput sa-mi apara niste puncte albe pe el cand il bel***... Am 14 ani si ma mai si masturbez din cand in cand dar m-am lasat dar ma doare mai tare de cand m-am lasat. Ce mi-ati recomanda sa fac? Vi s-a mai intamplat? Cum ati rezolvat? Nu vreau raspunsuri de gen : du-te la doctor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Nu te duce la doctor! Fa o vizita la dus ca din cauza aia e! Spala-te! Sunt rau, nu? asta e adevarul!

| Bogdan1o a răspuns:

Nu cauta pe internet nimic, pentru ca vei gasi multe simptome care se semene si s-ar putea sa ai altceva...nu trebuie sa iti fie rusine, vorbeste cu tatal tau sau cu cineva in care ai incredere si stii ca poti vorbi chestii din astea
cel mai bine e sa mergi la medic, poate sa nu fe nimic important dar poate fi ceva...asa ca du-te

| Machetuţă a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa cenzurezi cuvantul 'penis'. Iar in legatura cu problema ta... daca zici ca te doare si ai puncte ale pe el poate fi o infectie/ciuperca. Daca nu vrei sa te duci la doctor ai putea cauta pe internet simptomele tale si sa gasesti un tratament ( desi nu recomand sa procedezi asa).