| Mmaannuu111 a întrebat:

am si eu o problemă. De foarte mult timp cam de un an tot ma doare inima sau cel puțin in partea aia.Am fost la medic si mi-a zis ca is perfect sănătos dar eu tot acuz dureri. Ma înțeapă din când în când in zona inimii când ridic mâna stângă sau când mă întind gen să-mi las pieptul cat mai descoperit. Ma gândesc ca e de la mușchi dar aștept și părerea voastră, nu știu unde să ma mai duc, am crezut ca am o problemă la inima dar cardiologul mi-a zis ca sunt perfect sănătos. Sper sa nu fie grava că am stat cu durerile astea mult si bine. Oricum nu ma durea in fiecare zi, o ținea o săptămână da, una nu, ceva de genu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Ai făcut un EKG un eco dopler? Un eco cord? Fă-le alea că așa dacă doctorul ascultă inima ta nu-i spui multe. O inimă bolnavă poate bate perfect sănătos. Chiar eu sunt cardiac așa că nu te juca cu astea

| Mmaannuu111 explică (pentru Justme32):

Am făcut ekg ul dar nu și eco dopler și cord

| Justme32 a răspuns (pentru Mmaannuu111):

Fă le

| EduardEdu1994 a răspuns:

Dacă ți-a spus doctorul că ești ok înseamnă că este chiar așa. Dacă nu îți convine te poți du-te la alt doctor și să vezi ce spune.