| kopotoru a întrebat:

in urma cu o luna am fost la spital deoarece aveam dureri in zona inimii, palpitatii si ragaieli! Am facut teste de sange, ceva perfuzie cu calmante pe fond de stres si un ekg toate au iesit bine! Insa de cand am iesit din spital tot am durerile astea aproape in fiecare zi in zona inimii si ragaieli, tin sa mentionez ca durerile la inima vin doar cand stau in anumite pozitii de exemplu daca stau intins in pat pe spate ma doare la inima si cand ma ridic deja dispare brusc! Ce poate sa fie? Sau ce teste trebuie sa fac? Doctorii au spus ca sunt sanatos! Sper doar sa nu fie ceva periculos! Daca am artera infundata se vede pe Egk? Sau ce test trebuie sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai nimic, fumezi? Daca da renunță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut simptome similare. Au trecut de la sine dar au durat vreo 3 luni
Am facut ekg, analize la fel nimic prea deosebit.
E de la stress. poti incerca extravalerianic pus sub limb pentru palpitatii.

| kopotoru explică (pentru anonim_4396):

Ms de raspuns! Sper sa fiu si eu in situatia ta si sa dispara dupa o anumita perioada! Nu este o durere puternica mai mare este frica decat durerea! Oricine cand are dureri in zona inimii prima data se gandeste la infarct dar eu zic ca daca era vorba de asa ceva nu traiam o luna cu durerea respectiva!