| Vivilica a întrebat:

Bună ziua! De ceva timp ma înțeapă in partea stânga deasupra inimii, sus asa cam spre muschi și când și când ma injunghie prin mana stânga! O fi ceva la inima? Care puteți rasp va rog, va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, ca aici pe forum nu avem medici!

| sierra1 a răspuns:

"ma înțeapă În partea stânga deasupra inimii... ceva la inima?"

fă-ți urgent un control amănunțit, nu e de glumă cu așa ceva!

| mi25 a răspuns:

Nu, inima nu doare. Este o nevralgie. Cui se datoreaza, nu putem sa-ti spunem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie cardioloaga mi-a spus ca intepaturile nu sunt de la inima

| Vivilica explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc frumos.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Această întrebare ar fi mai potrivit să o adresezi medicului tău de familie în primă fază și eventual dacă acesta consideră că este ceva mai profund la mijloc să i-o adresezi medicului specialist. Te atenționez pentru viitor asupra faptului că pe acest site nu se găsesc doctori, prin urmare, nu cred că vrei să iei sfaturi legate de sănătatea ta de la o persoană care este grădinar de profesie. Multă sănătate!

| sierra1 a răspuns (pentru Sunshine123):

"Te atenționez pentru viitor asupra faptului că pe acest site nu se găsesc doctori"

nu e sigur că-i așa dar in mod cert, un om intreg la cap, NU oferă "consulatații" online in felul ăsta