| Florindfhgf a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema...in fiecare dimineata ma trezesc si ma ustura pe interioru nasului cand inghit ...si mie se formeaza in nas si cand incerc sa inlatur chestiile acelea din nas incepe sa`mi curga sange din nas si nu stiu de ce, un sfat ceva sad..scuzati`ma ca nu m`am exprimat destul de bine in legatura cu problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Esti destul de racit si nu-ti dai seama. Incearca sa mergi la farmacie sa ceri sfatul unui specialist.

| Gabi19971983 a răspuns:

S-ar putea sa ai polipi.http://adevarul.ro/......index.html

Sau esti doar racit si te ustura pentru ca atunci cand esti racit caile nazale si gatul sunt sensibile si iritate! Cel mai bine e sa iti iei un antibiotic de la farmacie+Strelpsis. Cel mai probabil e raceala polipii ii ai cand respiri greu etc.

| HoneyPot a răspuns:

Nu e raceala. Poate fi o rinita alergica sau alta boala a mucoasei nazale. Poate fi de la utilizarea picaturilor nazale, poluare, praf, etc. Trebuie sa mergi la medicul ORL pentru a vedea ce este mai exact.