| uFkDowN a întrebat:

Am si eu o problema. In iarna ce a trecut am avut o durere de spate in zona inelelor pe partea dreapta cand ma aplecam. Nu e o durere insuportabila e mai mult iritanta e ca si cand te-ar gadila cineva pe os. Dupa vreo 4 saptamani mi-a trecut fara sa imi fac nici un control ( precizez ca incepea sa ma doara din ce in ce mai tare dupa ce faceam sport ) Am 16 ani. Ieri am fost la un fotbal cu amici si dupa ce am terminat a inceput din nou sa ma doara. Are cineva vreo idee de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Sunt si asa-numitele "dureri de crestere". Probabil, te-ai inaltat mult in ultimul timp si oasele s-au lungit si ele. Hraneste-te sanatos, mananca alimente bogate in calciu pentru intarirea oaselor. Ca sa inlaturi orice dubiu, intreaba medicul de familie, te cunoaste si-ti va spune ce-ai de facut. Ai grija de tine! happy