| anonim_4396 a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul.
simt dureri de spate in zona plamani lor si la mijloc dar mai intr-o parte si ieri dupa ce am jucat fotbal am simtit o durere in zona pieptului si n partea dreapta si la spate tremur de frica durere mica de cap putina oboseala poate fi leucemie va rog?
daca nu ce analize trebuie sa fac sa aflu cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare o nevralgie intercostala, de la transpiratie, curent si efort. Nu ai nici un semn de leucemie (oboseala marcata, slabire masiva 5-10 kilograme pe saptamana, vanatai aparute spontan si care trec greu, paloare extrema, lipsa poftei de mancare). Poti sa faci o hemoleucograma si un frotiu din sange periferic, dar nu exista nici un motiv sa suspectezi leucemia. Dupa analize, mergi siu la un psiholog, te va ajuta sa depasesti problema psihologica care te face ipohondru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si o durere fff foarte mica umar stang posibil sa am leucemie? va rog raspundeti stiti un meci de orice tip sa vb putin pe mes ma calmez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Durerile alea joase de spate au cam inceput cand m-am apucat de haltere si dupa 4 zile m-am lasat ca am avut o criza de burta

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai Leucemie ca sa te doara zona plamanilor si spatele.
Daca nu este Leucemie poate ai niste probleme cu coloana de obicei problemele cu coloana se manifesta chiar cum ai zis tu.De ce?! Pentru ca cutia toracica este legata de culoana si atunci ai putea sa ai aceste durerei. Bine inteles poti sa ai si Leucemie dar din ce ai spus tu acolo mai sus am avut si eu. Ce am facut?!
Am mers la medicul de familie si m-a cunsultata si mi-a zis ce trebuie sa fac dar in special eu am avut o problema la coloana.
In concluzie: Cel mai bine este sa te duci la medicul de familie si sa i spui tot...el este singurul care te poate ajuta.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Du-te frumos la doctor si intreaba. Nu mai incepe propozitiile cu "deci" pentru ca nu e corect

| Chaterinna a răspuns:

Leucemia nu are astfel de simptome. Daca vrei sa stii care sunt simptomele leucemiei, poti cauta pe google. Altfel, te-as sfatui sa nu mai joci fotbal la temperaturi de 38-40 de grade, sa te hidratezi si sa discuti cu parintii temerile tale. Ei vor sti daca e cazul sa te duca la medic sau nu. Multa sanatate!

| Catalinushu a răspuns:

Deci asa am patit si eu dar nu stiu daca este la fel daca jucai fotbal alergai adica faceai efort te durea si daca te dureau plamanii atunci stai linistit 3 zile si spune-i cuiva sa te unga cu unguentul Diclofenac mk pe spate si iti va trece

| Gheorghe_Celentano_1979 a răspuns:

De ce simt durere an spate an zona plamanilor