| TasKafa10 a întrebat:

Am si eu o problema la san daca ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi. Cam de aproximativ 5 ani am mamelonul de la sanul stang intrat in interior si la frig, intra si mai mult...(am crezut ca imi trece)....ma si doare putin uneori. Imi poate spune cineva cam din ce cauza este asa sau daca o sa mai revina la normal vreodata? Sau ce trebuie sa fac? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Mergi la medic. Daca ai un sfarc intrat inauntru trebuie sa mergi neaparat la medic.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Nu vreau să te sperii, dar ar fi cazul să te duci la medic pentru ca ceea ce ai descris tu sunt simptome de cancer mamar (știu asta pentru ca am avut o rudă cu cancer mamar). Indiferent de situație, dacă simți ca te inteapa un sân, dacă devine mai mare sau neuniform față de celălat, dacă îl pipăi și îl simți ciudat (diferit față de celălat) sau daca ți se face pielea sanului ca de coajă de portocala atunci trebuie să te duci de urgență la doctor până nu se agravează boala.