| Tigrubengalez a întrebat:

Buna Tpu.Am si eu o problema.La scoala la ora de sport profesorul ne-a pus sa facem exercitii de forta. Ziua urmatoare am observat ca ma doare burta cand fac efort. Ma doare cand ma asez pe pat sau ma ridic. Daca stau in picioare sau pe scaun nu ma doare burta.Am incercat sa-mi pun genunchii la barbie si am reusit dar cu o durere mica de stomac( sa vad daca am apendicita) nu vreau raspunsuri gen : du-te la medic.Eu vreau parerile voastre.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EuSiDoarAtat a răspuns:

Este destul de normal, febra musculara apare dupa efort fizic, daca nu ai mai facut de mult.O sa te doara vreo 2-3 zile

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

S-ar putea sa fie apendicele sau, daca nu esti invatat/a cu sportul, e posibil sa te fi ales cu febra musculara. Apendicita genereaza si alte simptome, nu doar dureri abdominale, de aceea e bine sa-ti analizezi foarte bine reactiile organismului, pentru a nu te speria in zadar.

| Tigrubengalez explică (pentru dannyel86):

Am auzit ca daca imi pot pune genunchii pana la barbie nu e caz de apendicita... Am incercat si am putut cu o durere mica de stomac + ca nu am mai facut exercitii de forta demult oare am febra?

| Tigrubengalez explică (pentru dannyel86):

Am auzit ca daca imi pot pune genunchii pana la barbie nu e caz de apendicita, Eu am incercat si am putut dar cu o durere mica de stomac.Nu am mai facut exercitii de forta demult.

| Tigrubengalez explică:

Nu am mai facut exercitii de forta demult. si pot sa-mi duc genunchii la barbie dar nu o durere mica de burta ( am auzit ca asa poti verifica daca ai apendicita)