| marinaartm a întrebat:

Buna ziua TPU!

Am si eu o problema de 3 zile si astazi a 4-a, ma doare stomacul destul de tare, dar nu continuu, cand ma ridic in picioare sau pur si simplu stand pe scaun, sau cand ma intorc in pat in alta directie. Am si gaze si ma doare si burta.

Dar este normal sa tina o durere de stomac atat de mult?

multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Daca aseara m-au ajutat altii pe mine,acum e randul meu sa ajuttongue
exact aceasta intrebare am pus-o si eu aseara,adica azinoapue ca ma durea stomacul ingrozitor! si asta e de cateva zile!
ai luat ceva medicamente acum recent? sau iei ceva vitamine efervescente? sau ceva care sa contina acizi? poate fi asta cauza! la mine e de l vitamina C,cred!
si acum de dimineata am baut apa de la chiuveta ca nu mai aveam plata si mi-a fost sete,si am observat c iar a inceput sa ma doara,am simtit clorul ala din apa pana in adancul stomaculuilaughing)
incearca sa vezi care e cauza,bea ceai de musetel,sunatoare sau soc si o sa treaca! asta pe moment,dar ar fi bine sa mergi si u la meicul de fam ca s te trimita undeva sa iti faci analize la stomac pentru ca se poate sa ai ceva mai grav si daca nu il vindeci la timp se poate agrava mai tare,cum ar fi gastrita sau un inceput de ulcer! nu e de joaca, si eu o sa merg maine, ca astazi nu am timptongue
multa sanatate:*