| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema ma doare in partea stanga cred ca i splina, oare din ce cauza? fac sala de vreo 1 an si cred ca de la efort sau nu stiu cine poate sa imi spuna va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

E durere continua sau apare doar dupa efort?

| anonim_4396 explică (pentru gyzzard):

Aparea doar dupa efort dar dupa un timp am observat ca i o durere continua

| AlleAlllexandra a răspuns:

Buna. Da, este splina. E din cauza efortului.Ai grija, cu splina sa nu te joci niciodata. Cand te doare faci o pauza. Nu mai merge la sala 1 sapt si daca durerea persista sau creste, consulta medicul de familie. Insanatosire grabnica.

| anonim_4396 explică (pentru AlleAlllexandra):

Am sa fac o pauza de vreo saptamana si daca durere persista am sa ma duc la doctor sa nu se complice, multumesc pentru sfat!

| PassingBY a răspuns:

Splina de obicei te doare de la efort acumulat cu oboseală şi o alimentaţie nesănătoasă.