| Blubberry a întrebat:

Am si eu o problema, sper ca ma puteti ajuta. Mi-a venit ciclul ieri si imi curge foarte foaaarte mult. E aproape ora 11 si mi-am schimbat 3 tampoane pana acum. Cand stau jos nu sunt probleme, dar cand ma ridic pur si simplu cuurge si nu se mai opreste. Si curge cu niste cheaguri mici de sange. E a 2-a oara cand imi vine, deci nu stiu prea multe. E ceva normal? Va rog, vreau niste sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraAlle08 a răspuns:

Daca esti la inceput, e normal, pana se regleaza. In legatura cu cheagurile, poate ai racit putin la burta, dar nu te agita, o sa treaca.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este relativ normal, mai ales că eşti în PRIMUL an de CM :)
În primul an de CM sunt posibile tot felul de "ciudăţenii" privind menstruaţia, inclusiv o menstruaţie mai abundentă.

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Preferabil să foloseşti absorbante mai GROASE ( din acelea de noapte, cu 6-7 picuri pe ambalaj ), mai ales că menstra este mai abundentă :
http://bi.gazeta.pl/im/50/eb/f1/z15854416Q.jpg

http://www.superdrogeriakozmetika.sk/......ight_7.jpg

Toate cele bune!

| Blubberry explică (pentru bursuc001):

Multumesc! happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Blubberry):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!