| DavidDa a întrebat:

am si eu o problema. Sunt baiat am 15 ani si doar 1, 65 inaltime. Toti din clasa sunt mai mari decat mine si asta ma enerveaza la culme. Exista ceva suplimente pentru crestere? sau ce ar trebui sa fac sa mai cresc macar 10 cm? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista suplimente, daca in codul tau genetic scrie ca vei avea inaltimea x atata vei avea, conteaza cand erai mic acuma esti mare dar la varsta ta eu spun ca mai vei creste natural cam 5, 6 cm poate mai mult, repet suplimentele, sportul nu cresc in inaltime e un mit asta asa cum sportul nu te face blond din brunet sau alte chesti scrise in adn, sportul e sanatos e important sal practici

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poate ca este mai bine sa mergi la doctorul endocrinolog sa faci niste analize de sange pentru hormoni.

Apoi ii ceri doctorului acela parerea despre cum sa faceti pentru un tratament cu hormoni somatotropi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi mersi si de aia, la varsta ta aveam 1.50 laughing. apucate de baschet daca tot esti asa disperat, pastilele pentru asa ceva sunt destul de scumpe si doar se joaca cu hormonii tai de crestere. poate pe calea naturala ( adica sa mai treaca ani ) ai creste mai mult de 10 cm. tot timpul va fi cineva mic si cineva inalt si tot timpul vei mai vrea 10 cm 5 cm. pai bine asteapta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine asteapta "