| NoName463 a întrebat:

am si eu o problema. Va rog sa nu radeti sad Eu de fel stau mai mult pe afara adica ies pe la 12-1 si vin pe la 8 si nu prea mananc. adica inainte sa ies nu mananc imi iau afara cate ceva si daca e mai mananc seara si stiu ca nu e bine, dar problema e alta. De vreo luna-2 am niste stari de greata dimineata adica vreo 2 min imi e putin rau si dupa trece..si de vreo sapt-2 simt ca se misca ceva in anus ca si cum ar vrea sa iasa. iar cand fac trebuie mare am o senzatie de arsura. Ce ar putea fi va rog ajutati-ma mi-e frica sa ii spun mamei ca si asa am mana rupta si asta ar mai lipsi. am 15 ani help me sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa ai niste paraziti intestinali sau ceva trecator. Poti incerca sa vezi daca este ceva neobisniut cand mergi la toaleta, de obicei parazitii intestinali mari sunt vizibili in fecale. Insa daca starea persista ar trebui sa mergi la doctor si sa iti faci o coprocultura, in cazul in care ai asa ceva sa stie ce tratament sa iti dea.

| NoName463 explică (pentru OoBunnyoO):

Si s.au facut ei singuri sau e posibil sa ii fi luat de pe undeva? sad

| OoBunnyoO a răspuns (pentru NoName463):

I-ai luat de undeva, nu se fac singuri.

5 răspunsuri:
| Jhonny22 a răspuns:

Parazitii intestinali se pot produce datorita microbilor, care tu ii mananci, sfatul meu pentru tine este sa mananci seminte de bostan multe, sau miere de albine cu usturoi pisat inauntrul, ii vei scoate afara imediat! happy

| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Problema ta nu este datorata alimentatiei. Tu ai paraziti intestinali. Mergi la medic, fa niste analize si iti va prescrie un tratament. Stai linistit, totul va fi bine!

| NoName463 explică:

Treaba*