| facebook01 a întrebat:

Buna TPU ..am si eu un bunic care a facut accident vascular pe ambele emisfere, acum este in operatie. Ce urmari poate sa aiba? Macar mai o sa poata sa mearga? Mentionez ca are 76 de ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Braunion a răspuns:

Asta o sa vedeti dupa operatie. Nici medicii nu stiu exact cat de mari sunt leziunile provocate. Ce este mai grav este faptul ca accidentele vasculare cerebrale de regula vin in cascada, daca a facut unu exista sanse serioase sa urmeze altele.