| pixeltinker a întrebat:

Buna TPU! Am simptomele acestea de o săptămână. In urma analizelor mi-a ieșit giardia lambila și am urmat 5 zile un tratament zentel și l-am luat cu protecție de ficat, însă atunci nu aveam niciun disconfort, dar după un timp am inceput sa am stări de greata, mă balonam, diaree apoasa, nu mai aveam pofta de mancare deloc și aveam un disconfort in stomac. Acestea pot fi efectele tratamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, acestea sunt simptome de la medicatie, semn ca parazitul moare si tot corpul tau este dat peste cap!
Sub nici o forma NU fa uramatioare NU bea lapte, nu manca branza, nici inghetata si nici nu bea sucuri, sau manca orice ste dulce. Cel putin 2 saptamani.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa mentionez: sub nici o forma nu consuma nici un pic de alcool, fiindca ficatul tau este deja foarte afectat din cauza tratamnetului toxic pentru ficat si daca-i dai alcool poti sa lesini, sau sa ajungi in stare grava in spital.

| gigite a răspuns:

Da.