| AimeZ a întrebat:

Am suflu sistolic. Am fost la doctorul cardiolog acum o luna pentru ca ma tot intepa inima si ma dureau oasele de prin jurul inimii. Doamna doctor mi-a recomandat sa iau calciu sandoz pentru ca am lipsa puternica de calciu. Iau calciul acesta de acum o luna, si nu vad nicio schimbare. Ma doare inima ( ma inteapa ) cateodata de mi-e frica sa ma mai misc. Va rog frumos ajutati-ma, apropo am gradul 1. dau funditaaa big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| McO a răspuns:

Nu vei primi un răspuns profesionist aici. Din simptomele pe care le descrii, pare destul de grav, așa că cel mai bine ar fi să ceri medicului de familie un bilet de trimitere la un cardiolog pentru consultație. Ai grijă de tine!