Buna TPU, am terminat clasa a 12 a iar dupa cloptel am fost la padure cu toti colegii, am facut gratar iar cativa au luat bauturi alcoolice rom, vin, bere si majoritatea s-au imbatat iar pe o colega a luat-o salvarea. Am baut si eu destul demult incat m-am facut de râs deoarece am cazut, nu puteam merge, iar dupa sefa clasei l-a sunat pe tata sa vina sa ma ia. A doua zi am observat ca am un cucui in spate la cap, mai exact osul doare la atingere. O sa treaca sau sa le spun parintilor de lovitura? Imi amintesc ca am baut 4 beri, rom si cateva colege mi-au dat vin cu energizant eu l-am varsat pe jos si m-au dat cu el pe fața.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

"O sa treaca sau sa le spun parintilor de lovitura?" Pai el a adus vorba de parinti - ma gandesc ca o sa vrea sa le ceara ajutorul, nu o sa le dea nota informativa.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să treacă.

| Eireann a răspuns:

Daca ai greata, varsaturi, ameteli, vedere dubla si/sau incetosata atunci sa le spui parintilor - eventual mergi cu ei la urgente. Daca nu ai dimptome asa atunci e doar un cucui, trece de la sine.

| mi25 a răspuns (pentru Eireann):

De ce sa mearga cu parintii la medic, el acum fiind major?

| Eireann a răspuns (pentru mi25):

"O sa treaca sau sa le spun parintilor de lovitura?" Pai el a adus vorba de parinti - ma gandesc ca o sa vrea sa le ceara ajutorul, nu o sa le dea nota informativa.

| Cozmea022004 a răspuns:

Cel mai bine daca durerea se mentine anunta-ti parintii, e mai bine pentru tine

| TpuUser111888333 a răspuns:

Nu le spune parintilor de cucui...nu de alta dar esti major! (Nu o lua in nume de rau)
Daca simti ca acel cucui te sâcâie, te doare si nu se ameliorează in urmatoarele 24 de ore ar fi ok sa dai un telefon doctorului tau de familie.