| MudaHeg a întrebat:

Am terminat de luat 3 luni de zile, anticoncepționale, pentru că am ovarul drept mărit și niște chisturi. De când am terminat, mă doare și e umflat, în partea dreaptă, în dreptul ovarului. Îmi este frică să merg la spital în perioada asta, credeți că ar fi bine să merg să fac un ecograf? Și dacă este vorba de operat, ar trebui să îmi fac griji? (jud. Botosani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Da, ar trebui sa faci o ecografie ca medicul sa vada starea ovarelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui sa vorbesti cu aceeasi persoana ce ti-a dat tratamentul cu anticonceptionale.

| wj a răspuns:

Mergi la privat. Riscurile sunt mai mici, si probabil implicarea mai mare din partea medicului.