| aura23acp a întrebat:

Buna TPU am un dinte din fata cariat si am avut plomba acum s-a spart si e cariat jumamate ce sa fac aca imi pun plomba se vede urat sa imi pun alt dinte? ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu se vede urat plomba pentru ca lucreaza cu materiale cu structura asemanatoare portelanului, problema e ca are suprafata prea mare si cade mereu.Un dinte cu coronita metalica costa cam 450-500 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Du-te la medicul stomatolog si cere-i parerea.
Eu zic ca ar fi bine sa-ti pui alt dinte.
Te pup!

| ArchWord a răspuns:

Buna, eu ti-as recomanda sa iti pui alt dinte fiindca din cauza plombei cred ca nu o sa iasa prea frumos ( ma refer ca nu cred ca o sa iti stea frumos cu ea )
Asta este parerea mea daca tu crezi ca vrei sa iti pui plomba si ce-oi mai vrea tu sa ii faci dintelui tau e problema mea eu doar ti-am dat o sugestie. Pa-pa