| r0jeer2k a întrebat:

acum 2-3 luni am fost la dentis sa imi plombeze un dinte (intre cel mare si cel de langa), iar acum s-a cariat inapoi si se vede urat? credeti ca nu a lucrat bine sau am eu o problema? (o sa ma duc saptamana acesta, doar am nevoie de o parere). multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Pai, te-ai spalat pe dinti? macar o data pe zi?
Eu zic sa ai grija! Eu am mers la o tampita de dentista care mi-a distrus un dinte perfet sanatos! Acum nu il mai pot folosi nici la a musca, nici la nimic! Era asa de tampita incat, aveam sa aflu mai tarziu, ca a distrus si masele prietenei ei cele mai bune - semn ca intr-adevar era anti-talent.
La un stomatolog destul de bun, conform clientilor sa-i, cand am fost, mi-a scos o masea ca cica nu era buna. Cand a scos-o, si-a dat seama ca de fapt era buna, porcul! Bine ca sunt fara o masea buna si importanta!

Deci nu ii de gluma. Eu zic sa mergi la altcineva care e bun, pentru ca dintii nu iti mai cresc. Trebe sa ai grija de ce ai.

| GHoST013 a răspuns:

Depinde de multi factori.
Poti merge la dentist sa-ti dea o parere si sa iti explice. Ai grija la igiena dentara pe viitor.

| anoniiim1807 a răspuns:

Se poate întâmpla asta si la cel mai bun dentist.
Asta tine si de igiena.
Daca vei merge îți va face din nou tratamentul.