| Sykiler a întrebat:

Am un televizor Axen axo22li-t2 care adineauri l-am pus in loc de monitor pentru ca e mai mare si stau cam la un metru de el imi poate afecta vederea? Eu oricum am miopie si port ochelari dar e mai e bine sa tin acest televizor sau un monitor?

P.S:joc CS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sykiler explică:

Televizorul arata cam asa si are aceiasi telecomanda doar ca nu e acelasi model http://olx.ro/......2PUXR.html

| Nimeninueaici a răspuns:

Acum depinde de tine, incerca si tu o zi, doua si daca te afecteaza pune vechiul ecran inapoi.
Depinde cat e diagonala.

| Sykiler explică (pentru Nimeninueaici):

Are forma dreptunghiulara lungimea e de 47 cm iar latimea de 27 cm
doar ecranul nu si rama partea cealalta doar ecranul