| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Stau in ultima banca desi port ochelari...vad binisor, in caz ca nu vad vreun cuvant imi spune colega.Dar...imi poate afecta vederea si mai mult din cauza ca uneori ma mai straduiesc sa vad? Mi-e teama.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Da! Daca te chinui sa vezi unele cuvinte e clar ca e o problema si daca e o problema te afecteaza, mai mult sau mai putin nu stiu sa iti spun, incearca sa te muti in penultima banca si vezi cum e acolo, daca nici acolo nu e foarte bine incerci mai multe locuri pana ai o pozitie comoda ca sa nu te fortezi!

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru paulpaul25):

Vad aproape tot.Sunt unele cuvinte pe care nu le vad perfect.Nu prea mai sunt locuri in clasa si nu stiu cine ar vrea sa stea in ultima banca...Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| 7 a răspuns:

Cred ca e posibil, pentru ca asa iti obosesti ochii! ar trebui sa te muti intr-o alta banca, cat mai aproape de tabla.sau ar trebui sa mergi la un control la ochi si sa intrebi un specialist!happy

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru 7):

Multumesc frumos! Chiar ai dreptate.Incerc sa stau in a 3 a banca...

| fluture156 a răspuns:

Du-te fata in prima banca! happy

| Rony23 a răspuns:

Si vrei sa iti spunem noi sa te muti mai in fata?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Rony23):

Cred ca ai ramas chior! Iti imprumut ochelarii daca vrei.AM intrebat daca e vreo problema sau poate sa imi afecteze vederea statul la distanta mai mare fata de tabla.

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Nu e deloc bine. In mod normal cu ochelarii pe ochi ar trebui sa vezi perfect, cel putin la fel de bine ca o persoana care nu poarta ochelari.

Daca ai probleme inseamna probabil ca ti-au crescut putin dioptriile si trebuie sa-ti schimbi ochelarii. Cunosc senzatia. sad

Iar noi, miopii, nu avem voie sa ne fortam deloc ochii. Ai grija ca sa nu ajungi si tu ca mine cu niste funduri de borcane. sad