| Doηηa a întrebat:

Eu port ochelari dar, nu de vedere. Credeți ca îmi vor afecta vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

In cazul in care au dpt acestea iti pot afecta vederea daca nu NU

| LoOvE a răspuns:

Adica cu lentile fara dioptrii? Pai nu are de ce sa-ti adecteze vederea daca pana sa ti cumperi ai fost la un medic.Adica helooo toata lumea ar trebui sa faca asta.Nu sa dea nu stiu cate milioane pe o pereche de ochelari "fumurii"(ca [resupunca de aia ai) fara sa se intereseze de riscuri.

| eucumine010 a răspuns:

Nu.

| CupCake97 a răspuns:

Nu. e bine sa porti mai ales acum cand e zapada ( in Bucuresti). si vara e bine sa porti pentru ca iti ptotejeaza ochii. sper ca te-am ajutat

| ZeroZahar a răspuns:

Atata timp cat esti sanatos si nu ai nevoi de ochelari, nu trebuie sa-i porti pentru ca in felul asta vei ajunge sa-ti distrugi ochii.

| instinct a răspuns:

Nu cred ca te pot afecta cu ceva, dar ai grija in caz ca nu o sa vezi bine la distanta seara, sau te supara cand incerci sa citesti cu ei bla bla, da-i jos pot fi semnele unei miopi! bafta bia

| muahhaddicted a răspuns:

Depinde daca au lentile pentru vedere si depinde si dioptriile lor. Daca vezi foarte bine cu ele, nu cred ca e o problema, insa daca nu vezi bine, atunci iti pot afecta vederea cu usurinta.

| Ondine a răspuns:

Mai stiti de faza aia cu: huo! daca poarta ochelar e tocilar!"? De cand a disparut?!?- Ceea ce cred eu este ca nu ar trebui sa porti o pereche de ochelari daca nu ai nevoie. Sunt o gramada de oameni cu probleme, care si-ar dori sa aiba posibilitatea de a alege, ca tine. Deci, pun pariu ca ochii tai nu sunt atat de plictisitori incat sa ti-i ascunzi dupa ochelari! Sa stii ca putin rimel/tus face minuni!

| Diaax3 a răspuns:

Nu iti afecteaza vederea,decat daca sunt ochelarii daiaa de vedere, care au dioptri. Poti sa ii porti; x, nu are de ce sa iti afecteze vederea...happy