| anonim_4396 a întrebat:

am varicela...sunt in a 4a zi nu stiu ce sa mai fac ma mananca ingrozitor m-am dat cu mixtura mentol. dar degeaba.acum cand le ating ma ustura ma pisca! help! nu stiu ce sa fac! nu mai suport!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Allecsandra_8013 a răspuns:

Am folosit si alcool mentolat degeabastraight face

| ana4antonyo a răspuns:

Ai incercat cu alcool mentolat? si eu am avut si am folosit si a fost f bun. dadea pe bubite si nu ma mai mancau...in plus ai grija sa nu iei afara, sa intrii in contact cu aerul rece. insanatosire grabnica :*

| ana4antonyo a răspuns:

Pfff.atunci trimiteo pe mama ta la farmacie sati ia o crema ceva.ca nu vad cu ce te-ai putea da...tongue