| LeoMessi10 a întrebat:

tpu! am vrut sa leg catelul si cd sa-l leg.mi-am prins degetul in lant crying...mi s.a invinetit si ma doare foarte tare.crying( ..va rog autati-ma! fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Offf, ce accident nefericit!
O compresă foarte rece, cuburi de gheață, un calmant.
Sănătate.
Pa, pa.

| Empathizer a răspuns:

Cere la farmacie un unguent cu Nurofen si ia si pastile cu Nurofen. Daca ai peste 12 ani, Nurofen forte, daca ai sub 12 ani, Nurofen si atat. De 3 ori/zi.
Compresele reci sau cu gheaţă sunt şi ele de ajutor.

| slowswag a răspuns:

Pune gheata