| Innsbruck a întrebat:

As avea o banuiala cum ca am candidoza vaginala deoarece ma ustura la penetrare(fie cu penisul, fie cu orice altceva). Dar nu stiu, ca nu mi-a zis nimeni sa am asa ceva, fiind operata recent si la chist ovarian(deci mi-au facut analize si la secretii) si au zis ca sunt ok. Desi ma sperie, de ce ma ustura si ma doare asa de tare?
Mentionez ca am facut-o doar de 2 ori, si parca a doua oara a durut mai tare, apoi am fost la ginecolog (de urgenta) si m-a "spart" mai tare, dar inca ma ustura daca bag un deget. Adevarul e ca si partenerul meu e dotat, dar totusi, de ce ma doare si cand bag degetul?
Si dupa cele doua contacte sexuale am avut cateva scurgeri minore, albe-maronii (vreo 3 zile) uneori si putin sange cu un miros ciudat dar cred ca e din cauza ruperii himenului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Esti suficient de lubrifiata in timpul contactului sexual? Conteaza si asta.
In cazul candidozei, apar scurgerile albicioase, cu o consistenta groasa, "branzoase".

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Du-te la alt medic ginecolog sau la medicul care te-a operat, nu te putem ajuta noi cu pareri aiurea. Insa daca ai fost operata recent era de la sine inteles ca nu trebuie sa ai contacte intime... Daca te doare doar la contacte intime e o problema legat de asta, adica era altceva daca te durea mereu.

| Innsbruck explică (pentru AnonimFaraPereche):

Nu am avut cotact sexual dupa operatie, ci inainte

| AnonimFaraPereche a răspuns (pentru Innsbruck):

Aaa eu am inteles si dupa operatie.

| AnnabellaBB a răspuns:

Dupa operație e indicat cca 6 saptamani sa nu întreții relații sexuale. Daca ai dureri, poate fi o infecție, nu neaparat candidoza, poate fi vaginită sau etc. Indicat ar fi sa mergi la doctor. Niste ovule ca tratament si bai regulate cu sare jos sau gălbenele.