| voineapaula a întrebat:

As avea o intrebare:
Eu sunt foarte slaba 1.61, 38 kg ce imi puteti recomanda ca sa ma ingras si eu(nu vreau raspunsuri cu mananca mult sau fa sport), sunt cea mai slaba din clasa. Va rog foarte mult nu spuneti niste medicamente care nu stiti de ele.
Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
15 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Mananca multe paste, dulciuri, carbohidrati. Ai metabolismul foarte bun.

| voineapaula explică (pentru Emena):

Ce mi-ar place sa nu-l am asa bunsad.

| Emena a răspuns (pentru voineapaula):

Ce ar da altii sa fie in locul tau.( Eu big grin )

| voineapaula explică (pentru Emena):

Crede-ma ca zici tu asa dar sa fi asa slaba este ingrozitor.

| OnuOnulică a răspuns:

Du-te la medic si spune-i sa iti dea vitamnie o sa te ajute mult.

| suffarstar a răspuns:

Se spune ca pufuletii ingrasa. Incearca.
Nu cred ca exista vreun medicament pentru asa ceva, ar destabiliza organismul enorm.
Seara se depun grasimile cel mai bine, deci niste pufuleti, popcorn ciocolata inainte de culcare. Grija sa nu iti afecteze ficatul prea multe.

| voineapaula explică (pentru suffarstar):

Medicamente sunt dar nu stiu care este bun ca am vazut ca la unele persoane au avut de suferit la aletele nimic nici ingrasat si la altele a mers(1)

| suffarstar a răspuns (pentru voineapaula):

Da,dar risti sa-ti dai peste cap sistemul si sa te ingrasi si daca bei un pahar de apa. Nu prea am incredere in toate medicamentele astea minune, te sfatuiesc sa nu incerci...

| voineapaula explică (pentru suffarstar):

Oare sa ma duc la doctor sa vad ce imi recomanda?

| suffarstar a răspuns (pentru voineapaula):

Poti incerca,dar depinde si de doctor, nu stiu ce sa spun, probabil ca iti va recomanda niste vitamine care ar putea sa te ajute, consulta mai multi doctori sa-ti faci o idee, cauta pareri pe internet...

| BlitzLikeXd a răspuns:

Pai cosuma ceva dulce ciocolata.inghetata.chips o sa vezi

| voineapaula explică (pentru BlitzLikeXd):

Nu are nici un efect daca ai sti ceva medicamente.

| Agentuu a răspuns:

Sincer..la 1.61 si 38 kg ai cam 12-14 ani..parerea mea e ca poate ai o deficienta in organism.dar asculta-ma: Nu-ti dori sa fii grasa pentru ca multor grasi le e enorm de greu sa slabeasca, unui slab nu-i va fi greu sa se ingrase..eu parcurg cam 100-130 km cu bicicleta cam tot la 1-2 zile si in kg nu am slabit deloc dar burta n-o mai am deloc..in 3 luni..cam asa. fa sport, prinzi forme frumoase.

| voineapaula explică (pentru Agentuu):

Macar 45 crede-ma ca nu imi place de loc sa fiu asa slaba, stiu ca este foarte nasol ca am prietene de 13 ani care au 65 kg.

| JaCKz0r a răspuns:

2 portii de mancare, gustarea de la miezul nopti, toata noaptea laughing si multe dulciuri, o sa fie usor laughing, dar nu pea multe sa ajungi pe la 60winking