| anonimulus a întrebat:

Vreau si eu sa mai ma ingras. sad sunt foarte foarte slaba mananc chiar foarte mult dar nu ma ingras. ce imi puteti recomanda? va multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In primul rand,o vizita la medicul de familie,pentru o trimitere la un laborator, unde sa-ti faci niste analize. Datorita lor,se poate observa de ce nu asimilezi,de ce nu te "ingrasi". Poate ai si un metabolism foarte alert(asa cum am eu), poate nu mananci ce trebuie, din care organismul sa-si ia nutrientii necesari dezvoltarii muschilor. Poate esti si in dezvoltare, adica mai mult te inalti, decat sa pui pe tine.Sunt multi "poate", asa ca mai bine consulta un medic si fa-ti niste analize. Apoi ti se v-a recomanda ce si cum sa mananci(sper).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru inceput, trebuie sa afli cauza happy.
O vizita la medicul de familie te va ajuta.
Eu, insa, iti pot recomanda Spirulina. Este un supliment nutrivit care m-a ajutat cand eram subponderala. Nu te ingrasa, ci doar iti regleaza greutateahappy.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna! Incearca sa iei vitamine sau fructe care contin foarte multe vitamine, de exemplu kiwi. happy

| Aramyx a răspuns:

Mananca mai multa carne
alimente care contin grasime

| anonimulus explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor va pup si o dimineata frumoasa / zi frumoasa va doresc

| RoBy11 a răspuns:

Incearca sa iei niste vitamine! big grin