| xoanaxVamp a întrebat:

As dori sa slabesc. Sunt fata am 1.65 si 54 kg si nu stiu cum sa slabesc! am incercat toate metodele. va rog frumos dati-mi o metoda eficienta pentru a slabi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești deja slabă, vrei să fii anorexică?
O alimentație cât mai sănătoasă și practicarea unui sport.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

... mergi la un nutritionist... fa-ti o operatie de bypass la stomac sa iti micsoreze stomacu big grin

| Ruxuletz a răspuns:

E varaaaaaa! Mananca legume,fructe,bea multa apa, cu siguranta vei slabi! si fa si sport! lasa deoparte mancarurile gatite in casa pe caldurile astea, grasimile si etc. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te,in aceasta perioada,pe fructe,legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos,treptat(nu vei slabi in timp record, in schimb, silueta dorita se obtine in timp)si sanatos.Succes.

| blaaaaa a răspuns:

Exercitii fizice,adica sport ceva,nu neaparat sa mergi la o sala de fitness si o dieta sanatoasa, fara prajeli, fara fast food, fara multe dulciuri.

| cosss a răspuns:

Nu mai manca paine, carne si dulciuri. apoi apa multa si miscare. rezultat garantat!

| marian_3513 a răspuns:

Fa sport mult de preferat ceva ce iti pune in miscare mainile si picioarele sportu acesta ar fi hambalul.regim cum ar fi supa de varza carne doar de peste si pui piept la gratar si multe salate de legume si fructe.nu ai voie sa mananci nimic dulce sau gras doar (ulei de masline).cel mai important e sa nu mananci nimic intre mese si sa nu mananci repede ci in tihna apoi sa te hidratezi bine (2 litri jumate de apa vara si 2 litri iarna). inainte de masa sa bei apa (o cana)dupa masa sa bei apa(o cana)iar acest ritual sa il faci mereu!
Sper sa te ajute tot ce tiam prescris caci la mine a mers.In fine avem metabolisme diferite dar sa stii ca slabesti repede la inceput dar apoi incepi sa dai jos mai greu.