| mmsdjs a întrebat:

Bunaaa, va rooooggg ajutati-ma nu pot sa slabesc am incercat sa fac sport, fac mereu dar nu slabesc doar 1 kg intr-o sapt, nu mai poooottt dati-mi o metoda prin a slabi foarte usor si repedeee am nevoie urgenttt as vrea cam intr-o saptama sa slabesc macar 5 kg, sau si 32 saptamani dar macar sa slabesc crying(( Dau

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Normal. Si supa de varza e indicata. Chiar foarte indicatahappy

14 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

1 kilogram pe saptamana e chiar foarte bine. Inseamna ca organismul tau slabeste fara a se forta. E important sa faci minim 1 ora de sport pe zi (jogging-ul e cea mai buna alegere). Apoi e esential sa consumi multe lichide: supa/ciorba in fiecare zi, minim 2 cani de ceai pe zi si 2 litri de apa. Incearca apoi sa mananci mai mult preparate din peste si salate si scade nivelul carbohidratilor. Lactatele sunt si ele bune.

| mmsdjs explică (pentru TheAce):

De care ceai sa beau, de musetel sau?, am incercat tot, dar am slabit doar 3 kg in 2 luni, si de care salate, cu ce sa fie? te roog ajuta-ma!

| TheAce a răspuns (pentru mmsdjs):

Recomand ceaiurile ''Silueta Perfecta'' de la Fares si salate Bulgaresti sa u Mediteraneene (rosi, castraveti, porumb, salata, ceapa rosie, branza feta, oua (eventual), ulei de masline, otet balsamic (+ optional carne de pui sau ton)

| mmsdjs explică (pentru TheAce):

Multumesc mult, dar crezi ca ar merge si salata de varza?

| mmsdjs explică (pentru TheAce):

Multumesc mult ai primit funa big grin sper sa fie de folos tot ce mi-ai spus!, as vrea doar inca un singur lucru sa iti spun, ciorba de cartofi cu carne e bine sa mananc? adica ingrasa, stiu ca are ulei si tot felul de grasimi dar nu stiu daca chiar slabeste eu am auzit ca tot ciorba de cartofi cu carne slabeste, nu stiu daca o fi adevarat poate habar nu am!

| TheAce a răspuns (pentru mmsdjs):

Te stresezi foarte mult cu toata treaba asta cu ingrasatul. Ciorba cu cartofi cu carne adica Bogracs nu? Cred ca la Bogracs te referi. Si nu, nu ingrasa. Gandeste-te ca tu ca sa te mentii trebuie in medie sa mananci undeva la 2000 calorii pe zi. Asta inseamna destula mancare, crede-ma. Te ingrasi de la chipsuri si sucuri, nu de la mancare. Mancarea in genere (exceptand carbohidratii tari precum carnea de porc) e hipo-calorica (are putine calorii). Un Cola la 2 litri are mai multe calorii decat mancarea gatita pe 4-5 zilehappy

| TheAce a răspuns (pentru mmsdjs):

Normal. Si supa de varza e indicata. Chiar foarte indicatahappy

| iDizzySmile a răspuns:

Uite dieta cu banane, am incercat-o si se zice ca slabesti cel putin 5 kg intr-o saptamana, depinde de metabolism, eu am slabit 7, nu e grea e foarte usoara, cauta pe internet.

| Cosmin86 a răspuns (pentru iDizzySmile):

Din alea 5 kg vreo 4 sunt apa si resturi intestitane de pe colon, grasime maxim 1 kg, mai documenteaza-te si tu.

Daca slabeai 7 kg de grasime ( ceea ce e imposibil matematic ) acum atarna pielea pe tine ( cunosc oameni ).

Diete stupide pentru oameni redusi mintal, care vor sa "slabeasca repede si usor", dar isi fac praf organismul.

P.S. : pentru creierul tau "dezvoltat" care adopta diete :

- un kg de grasime are 7700 kcal
- intr-o zi arzi cam 2000 kcal ( asta daca nu mananci NIMIC )

Fa singura calculul cata grasime ai dat jos in alea 7 zile ( daca nu e prea greu pentru tine )

suntserios
| suntserios a răspuns:

5kg pe saptamana nu e sanatos si deloc natural.

sportul si dieta sunt cele mai bune metode de slabit.

aaa plus vointa

| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "doar" 1 kg pe saptamana?

Slabit sanatos, sa arati bine si sa te MENTII ( sa nu te ingrasi ca porcul dupa ) trebuie cam 2-3 kg / luna.

1 kg / saptamana e destul de rapid.

Mai documenteaza-te si tu.

"foarte usor si repede" NU EXISTA

Nici macar "usor si repede" nu exista.

Doamne ce aiurita esti.

| Cosmin86 a răspuns:

1. Eu doar i-am explicat ca e imposibil matematic sa dea jos atata grasime cat se lauda, nu i-am zis sa numere calorii

2. e demonstrat stiintific chestia cu caloriile

3. mananca 12 mii de calorii pe zi si in 2 luni nu esti obez, esti mort, corpul nu poate procesa atat de mult. sau ma rog, ajungi la urgente, nu mori, te scapa cu spalaturi stomacale si altele

| Cosmin86 a răspuns:

Stai putin, Michael phelp e sportiv de performanta si se antreneaza super-intens, la un nivel la care noi doar ne uitam de la distanta. Deci el are cu totul alte arderi.

Eu vorbeam de un om normal, care arde 2000-2500 kcal pe zi, cu un sport facut la intensitate moderata ( nu super-mega perfromanta mondiala ).

| Diana769 a răspuns:

1kg pe saptamana e perfect! Daca slabesti 5 kg pe saptamana, iti fortezi organismul, si metabolismul. Poti da in ulcer sau alte boli.
Daca slabesti mult, intr-un timp atat de scurt, vei avea acea piele lasat, care poate fi inlatura doar prin operatie.

| malina1171 a răspuns:

Cafea sau ceai cu ganoderma lucidum.e singura care a functionat la mine si la prietenele mele. daca vrei da-mi mail si iti spun de unde am comandat flondormadalina95@yahoo.com