| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
As dori sa va spun ca imi cam miroase gura(Nu chiar extraordinar de rau). Chiar daca ma spal, dupa o ora incepe iar. Ce sa fac? E jenant si nu vreau sa stau asa...medicamente, naturiste pe cat posibil...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Iti recomand pasta de dinti Parodontax{stiu ca e scumpa si are un gust foarte sarat dar o sa te obisnuiesti cu timpul} Sa te speli de 2-3 ori pe zi, ai mancat te-ai spalat pe dinti.
Apa de gura Colgate{30 de secunde o tii in gura}
Incearca asta, daca tot persista si miroase du-te la un specialist\doctor.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste apa de gura sau spray de gura si guma de mestecat

| JulyStorm a răspuns:

Incearca sa folosesti si ata dentara. Doar asa vei avea dintii cu adevarat curati.
Si tine cont ca periuta de dinti se schimba odata la 3 luni.

| byutsaa a răspuns:

Consulta un specialist, mirosul acela urat vine de la stomac.