| alabalaportocalaaaaaa a întrebat:

as dori un sfat.
Eu am slabit mult, 10 kg,asta-iarna 6, vara asta 5.Eu aveam probleme cu burta si soldurile,eram fff grasa, aveam 60 kg si 1.63.
Dar am dat burta mare jos,am slabit cu exercitii si dieta,si am o noua problema.
Sunt ff slaba acum, am 49-50 kg, sunt ff slaba la picioare maini 9 mi se vad oasele gatului zici ca-s scoase ) si tot mai am putina burtica.
Nu mai poit tine diete,caci am fost bolnava dupa dieta,si nu mai vreau sa tin diete sau sa nu mananc dupa 6, ca sa fac gastrita, astea-s vrajeli.
Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Foarte grasa nu erai.iar daca ai slabit 10 kg e perfect..nu trebuie sa mai slabesti, chiar daca ai burta..toti oamenii normali au..numai schilozii si anorexicii nu happy

| Cosmin86 a răspuns:

Ai putea sa mananci ce trebuie, vreo 4-5 mese pe zi, mese mici si dese, in care iti asiguri tot ce ai nevoie.

Si sa faci fitness, acolo se obtin forme.

| Louuder98 a răspuns:

Cum ai reusit sa slabesti? :O cu ce dieta?

| Maria906090 a răspuns:

Poti sa gasesti niste sfaturi bune aici: www.rodiete.com