| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Ce sa fac sa dau jos din burtica? In picioare sunt slaba, la fata si la maini insa am burtica... ce sa mananc ce sa fac? funda love struck

Răspuns Câştigător
| Gabrielaaaa a răspuns:

Tot ce ai de facut este sa nu mai consumi mancaruri cu continut mare de uleiuri si grasimi si nu prea multe dulciuri.Si inca ceva, nu trebuie sa mai mananci absolut nimic dupa ora 7 si trebuie sa bei multe lichide si fructe si legume, de fapt sa mananci sanatos.Trebuie sa ai multa ambitie si sa te tii de asta facand si mult sport in fiecare zi.Te poti uita pe acest site de exercitii pentru abdomen http://www.csid.ro/dieta/exercitii-pentru-abdomen-2779812/ plus 100 de abdomene pe zi.Dar, trebuie sa ai incredere si vei reusi ce ti-ai propus! Bafta!

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Prin a face multe abdomene şi a nu mânca multă carne, ba chiar deloc.

| VanillaBear a răspuns:

Voi incepe prin a spune ca multe fete au problema ta dar ca nu este un capat de lume big grin

Tot ce poti face daca doresti sa te concentrezi pe burtica este sa mananci sanatos, ceea ce nu inseamna sa excluzi total dulciurile sau ceva de genul dar sa mananci cu masura si pana in ora 6 seara.

Apoi trebuie sa faci o jumatate de ora sau o ora pe zi exercitii pentru burtica precum ar fi abdomenele(informeaza-te de pe net pentru mai multe tipuri de abdomene si fa-ti un program)
Poti sa te uiti la tv sau sa asculti muzica sau chiar sa-ti inveti in timp ce le faci laughing

Si fi constanta in cele de mai sus si cred ca o sa ai parte de un rezultat destul de bun intr-o luna doua(Schimbarile se vor vedea in 2 saptamani.nu mari dar evidente pentru tine cel putin)

Sper ca te-am ajutat si noroc!

xoxo Vanilla

| SLyM a răspuns:

La fata si la maini ai burta? sau esti grasa? ca nu ai cum sa ai burta la fata rolling on the floor