| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi spune ti daca exista o aplicatie gen ziua 1, sa scriu data si un ex.: "fara alcool", si sa vad cat timp rezist, va rog dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Sa incerci sa bei un pahar cu apa sa-ti surprinzi ficatul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Panamax):

Crede ma ca beau 2 litri de apa plata in fiecare zi poate chiar si mai mult, dar de vreo 4 ani am cam baut mult alcool si vreau sa ma las de el

Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi un simplu calendar de perete bisericesc, lipit pe usa la intrarea camerei.
Cand bei, acoperi complet ziua cu marker ROSU.

Crede-ma, dupa mai multe marcaje te vor deranja semnele, dar si prietenii te vor intreba ironic.

| ziftode a răspuns:

Sicer, vrei o scuza ca sa nu mai bei si sa rezisti
ca aplicatie, poti sa folosesti cel mai amarat, carnetel amarat pe care in fiecare zi sa treci data zilei respective dimineata si seara sa completezi "am rezistat si azi"
insa d.p.d.v. mental... iti e mult mai bun un psihiatru care sa iti dea un motiv REAL sa rezisti, si la care sa te duci mandru cu, carnetelul respectiv odata pe luna!

sincer, SUCCESS!