| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Bine ziua TPU, as vrea sa-mi schimb data nașterii dar din ce vad spune ca nu mai pot schimba data. Exista vreun call center de la Facebook sau ceva care sa ma lase sa schimb data măcar o data?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Scrie la "Raportează o problemă" și roagă-i să îți permită să scrii data nasterii reală in formularul lor. E posibil să iti blocheze contul temporar, pana la verificarea identitatii si introducerea datelor corecte. Riscul e că il poti pierde de tot, dacă datele nu corespund.

| dannyel86 a răspuns:

Cand ai schimbat data de nastere ultima data? Facebook are limitari la aceasta setare (numar limitat de modificari), iar daca ai facut asta recent, trebuie sa mai astepti o perioada ca sa o poti schimba din nou.

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru dannyel86):

Ultima data acum vreo 4 ani dar tot nu ma lasa sa o schimb

| dannyel86 a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Pe site-ul de socializare nu se poate schimba data nasterii mai mult de 3 ori. Totusi, un video pe Youtube din 2017 pretinde ca se poate trece si de aceasta limita. In comentarii, reactiile sunt pozitive.
Urmeaza indicatiile din clip, dar cu mare precautie.
https://www.youtube.com/watch?v=F_-Q4hDhhC0

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru dannyel86):

Vad ca imi cere o poza cu identitatea mea si locul de nastere am trimis si cica nu e bun