| Cochior_Tamas_Lucian_1997 a întrebat:

as vrea sa-mi cumpar o tigara electronica Kangertech Dripbox Kit 60 W, imi puteti spune daca din ea poti sa tragi fumul direct in piept? Mersi Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai de aia-i tigara ca sa tragi fumul in piept.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa tragi in piept VAPORII de glicerina rezultati, fiindca nu iti vor fi afectate deloc alveolele pulmonare. Folosirea tigarilor electonice nu este nociva organismului. Teoretic vapatul (inhalarea de vapori) nu este nociv sanatatii deoarece in realitate se inhaleaza vapori de glicerina naturala pura, deci nu se inhaleaza fumul rezultat in urma unei arderi care are un anumit continut de gudroane care poate fi mai mic sau mai mare fiind in functie de calitatea tutunului si a foitei de hartie. Gudroanele inhalate odata cu fumul sunt nocive organismului si acestea rezultat doar in urma unei arderi, atat al tutunului cat si a foitei de hartie, asa cum se intampla in cazul tigarilor cu tutun sau a pipei. Glicerina vegetala naturala (care se vaporizeaza) existenta in asa numitul "cartus" /rezervor introdus in tigareta electronica poate sa aiba un anumit continut de nicotina sau nicotina sa lipseasca in totalitate si sa contina doar diferite extracte/arome de plante aromatice, fructe sau flori. In consecinta esta unanim acceptat faptul ca tigarile electronice sunt nepoluante si nu afecteaza sanatatea celui care-l foloseste si nici a persoanelor din apropiere. Multa sanatate!

| Cochior_Tamas_Lucian_1997 explică:

Eu ma refeream, ca poate te innecat cu vapori pentru ca trageai direct in piept pentru ca puterea este una mare nereglabila 60W, iar este un kit RDA\Drip. Si nu este pe rezistente sa o schimbi sa nu te inneci cu vapori