| Ry0010 a întrebat:

As vrea sa slabesc 7-8 kg, insa nu am ambitie. Merg la sala de 3 ori pe saptamana si alerg 20 de minute pe langa alte exercitii. Cum sa slabesc si ar trebui sa fac mai multa miscare? Ce ar trebui sa mananc in fiecare zi? Imi propuneti o dieta? Si in cat timp voi da jos cele 8 kg? Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa eliminii dulciurile din viata ta, bauturile/sucurile carbogazoase si painea (incluzand cerealele, pastele si foitajul).
Cu vointa si determinarea, vei incepe sa dai jos cel putin jumatate de kilogram saptamanal.

| aXy99 a răspuns:

Nu mai manca dulciuri, mancaruri prajite in ulei, fast-food, nu mai bea sucuri si tine-te de sala. Nu ai cum sa nu slabesti.

| Vasi32 a răspuns:

Sincer eu am făcut un singur lucru să slăbesc, n-am mâncat nimic după 6 seara si n-am ținut nici o dieta sau ceva de genu'. Cam în 2 sap slăbești după părerea mea. big grin

| Adyx50 a răspuns:

Pentru dat jos kilograme in plus rapid, exercitii intense gen cardio fara greutati. Nu ti-as recomnada nici o dieta, mananca sanatos(fara excese de nici un fel), fara alimentele grase si dulciuri si incearca un meniu light dupa amiaza. In functie de stilul de viata si intensitatea exercitiilor intr-o luna ar trebui sa dai jos cele 7-8 kilograme.

De regula o crestere a substantiala a efortului fizic cu o reducere masiva a aportului caloric rezulta scaderea in greutate rapid.